Hlavní stránka - Dobyvatelé ochrana lesů

Určitě jste si všimli že ve městě je tolik odpadků.Náš tým má zkušenosti, že například někteří lidé vyhodí ledničku do lesa? O_O ! To není možné!Sdílejte zde s ostatními uživateli a lidmi kteří stojí za přírodou! Zde najde odpovědi i od speciálního týmu který je specializovaný na biologii a znečištováním životního prostředí..Je tu onnline několikrát denně
Pravidla:
Víme že by se MĚLO děkovat ale tady to neplatí kvůli SPAMOVÁNÍ
Nehrajte si na chytré pokud opravdu 100% nevíte že je to tak
Nepoužívejte smajlíky!!!

Zeptejte se speciálního týmu studovaného na Biologii a znečistování ž. prostředí

pytel odpadů >piš normální názvy<

Dobrý den
Mohu se na něco zeptat?Co se stane když nikdo vyhodí plný pytel
komunálního odpadu? Díky moc
BBc

odpověd pro BBc

Ahoj,BBc!
No chemikálie se rozkládají v pytli a když je např. vedro může vést k rozkladu přímo do půdy a když
tam nikde rostou rostliny, otráví je to...Chemikálie jsou pro životní prostředí nezbytné ale i škodlivé
Marta (Členka Biologického týmu +18 let)

Stromy

Cs
Jaké stromy nejlépe snáší chemikálie v půdě?Vim že tam kde je Kelvík že tam z kyselých deštů byla
''měsíční krajina'':.
Dík moc!

Re: Stromy

Ahoj,stromík!
Smrky..Jsou to vytrvalé stromy na znečištěné prostředí ale nevydrží všechno..Viz. kyselé deště..
zde si přečti více:
Existuje přímý vztah mezi nižšími hodnotami pH a ztrátou ryb v rybnících-V pH nižším než 4,5 prakticky žádná ryba nepřežije, zatímco v pH 6 nebo vyšším žijí zdravé ryby. Kyselina ve vodě přerušuje produkci enzymů, které umožňují pstruhovým larvám uniknout z jejich vajec. Také mobilizuje toxické kovy jako hliník v jezerech. Hliník způsobuje nadbytek slizu, který obaluje rybí žábry a tím zamezuje řádnému dýchání.[zdroj?] Růst fytoplanktonu je potlačován vysokou kyselostí vod a zvířata, která se jím živí, trpí hladem.
Do mnoha jezer se dostává přirozená kyselost (například z rašeliny) a při malých srážkách se v něm může kyselina koncentrovat. Kyselé jezero s nově leklou rybou není proto nutně důkaz o hrozném znečišťování ovzduší.
Stromům ubližují kyselé deště různými způsoby. Mohou porušovat voskovitý povrch na listech a strom je tím náchylnější k mrazu, houbám a hmyzu. Mohou také zpomalit růst kořenů což má za následek málo výživy pro strom. Také uvolňují toxické ionty v půdě a ty užitečné jsou vyluhovány pryč (jako v případě fosforečnanů).
Toxické ionty uvolněné kvůli kyselému dešti tvoří velkou hrozbu lidem. Mobilizovaná měď způsobuje průjmy u malých dětí a dodávky vody zamořené hliníkem způsobují Alzheimerovu chorobu.Kyselý déšť je definován jako typ srážek s pH nižším než 5,6. Normální déšť má pH mírně pod 6 — je mírně kyselý. Toto přirozené okyselení způsobuje oxid uhličitý, který tvoří s vodou slabou kyselinu uhličitou.
Kyselý déšť je způsoben oxidy síry pocházejícími ze sopečné činnosti a spalování fosilních paliv, nebo také oxidy dusíku pocházejícími například z automobilů. Jakmile se rozptýlí do atmosféry, začnou reagovat s vodou za tvorby sirných a dusíkatých kyselin, které padají na zem ve formě deště. Může také vznikat malé množství kyseliny chlorovodíkové. Zvýšená kyselost v půdě a ve vodních tocích se nepříznivě projevuje na rybách a rostlinstvu. Kyselý déšť také urychlí zvětrávání uhličitanových materiálů (například vápencové skály nebo i omítek na budovách atd.). Pokračuje boj proti tomuto fenoménu. Lesy kyselý déšť zabíjí.
Naty (*Dobrovolníci -18 )

Srážky

Ahoj
Mohou být bouřky i v zimě ? dík moc

Re:srážky

Ahoj DuivaCZ!
Ano jasně mohou být po celý rok..Stačí jen podmínky k vytvoření
Marta (Členka biologického týmu+18)

Přidat nový příspěvek